Latest UCL Fixtures 2007/08
Tuesday 4 March
PREMIER DIVISION
Desborough v Long Buckby
S/L Corby v Sleaford
Wellingborough v St Ives
DIVISION ONE
R.Corinthians v Huntingdon
RESDIV ONE
Stotfold v Cogenhoe
Yaxley v
Blackstones
RESDIV TWO
Irchester v Thrapston
Rushden/Higham v Eynesbury
Hunts Premier Cup
Round Two
Godmanchester v Potton
Wednesday 5 March
PREMIER DIVISION
Stotfold v Yaxley
Wootton v Blackstones
RESDIV ONE
St Neots v N.Spencer
Woodford v Raunds
RESDIV TWO
Buckingham v St Ives
Saturday 8 March
PREMIER DIVISION
RESDIV ONE
AFC Kempston v
Sleaford Blackstones
v Desborough
Boston
v S/L Corby
Bourne v S/L Corby
Cogenhoe v
Deeping
Olney v Daventry
United
Long Buckby v
Bourne St Neots
v Raunds
Newport Pagnell v
Desborough Whitworths v Bugbrooke
N.Spencer v Yaxley
Woodford v
Stotfold
Potton v
Blackstones Yaxley
v Sileby
Raunds v St
Ives
Stotfold v St Neots
DIVISION ONE
RESDIV TWO
Buckingham v Whitworths
Burton PW v AFC Kempston
Bugbrooke v Irchester
Daventry Town v St Ives
Daventry United v Thrapston
Irchester v R.Corinthians
Eynesbury v Burton PW
Rushden/Higham v ON Chenecks
Huntingdon v
Olney Thrapston v Buckingham
ON Chenecks v Rushden/Higham
Wootton v Peterborough NS
Peterborough NS
v Sileby
R.Corinthians v Daventry
Town
ResDiv KO Cup Quarter
Final
Deeping v N.Spencer
Northants Lower Junior
Cup Semi Final
Yardley Gobion v Wellingborough
Reserves (1.30)
Tuesday 11 March
PREMIER DIVISION
Blackstones v N.Spencer
A Wilson S Carter* I Burridge*
Deeping v
Sleaford C Wesley S Edwards K Fawcett
St Ives v
Bourne P Parkins P Osborne D Pywell
RESDIV ONE
Cogenhoe v Yaxley
B Doherty
St Neots v
Desborough C Sinden
Stotfold v
Whitworths A Legate
RESDIV TWO
Rushden/Higham v Thrapston
J Collins
Wootton v
Eynesbury P Claridge
Berks/Bucks Senior
Trophy Semi Final
Chalfont St Peter v Newport
Pagnell
Wednesday 12 March
RESDIV ONE
Olney v
Woodford T Cooper
Raunds v Blackstones
S Dempsey
RESDIV TWO
Potton v ON
Chenecks A Denton
St Ives v
Wellingborough M Field
Hunts Premier Cup
Round Two
Yaxley v Stotfold
Wednesday 12 March (continued)
Buckingham Charity Cup
Buckingham v Banbury United
Thursday 13 March
Hunts Premier Cup
Round Two
Wootton v St Ives
Saturday 15 March
League Cup Semi Final
Deeping v Daventry
Town S Barry T Sharrock A Bates
PREMIER DIVISION
AFC Kempston v Newport
Pagnell D Pike N Barton-Whitley* P Desmond*
Bourne v
Cogenhoe R Galey J Amess P Osborne
Desborough v
Holbeach D Jarrett C Dance A
Woollard
St Ives v
Stotfold S Beswick K Seckington* A Row*
Sleaford v
N.Spencer I Turner S Edwards J Ulyatt
Wellingborough v St
Neots P McVey L Evans G Roche
Wootton v
Boston P Parkins J Clark* I
Huckle*
Yaxley v Long
Buckby M Brader E Clark K Topping
DIVISION ONE
Buckingham v Peterborough
NS M Wetherall G Fountain J Hedge
Bugbrooke v
Eynesbury R Page P Tebbutt G Gurney
Irchester v
Sileby P Spink D Aylott M
Allen
Olney v
R.Corinthians C Whitmore A Legate J Collins
Thrapston v
Huntingdon W Bright D King* P Ellis*
Whitworths v Daventry
United N Perry R Dungworth* C Giles*
RESDIV ONE
Cogenhoe v
Whitworths T Haynes
Daventry United v
Deeping R Maynard
Sileby v
Olney D Binnington
N.Spencer v
Blackstones W French
Raunds v S/L
Corby I Wilson
Stotfold v
Bugbrooke C Sinden
Woodford v
Yaxley L Passey
RESDIV TWO
Burton PW v
Eynesbury R Sewell
Daventry Town
v Wootton C Wingrove
ON Chenecks v Irchester
B Humphries
Peterborough NS
v Buckingham A Johnson
Potton v St
Ives T Wishart
R.Corinthians v AFC Kempston
P Wilson
Rushden/Higham v
Wellingborough I Foster
PUMA YOUTH ALLIANCE U18 LEAGUE
Rushden & Diamonds v Southend
(11.00) t/b/a P Bonnick D Glazewski
Lincolnshire
Senior Trophy Semi-Final
Blackstones v Winterton
Rangers
Hunts Benevolent Cup
Semi-Finals
Fenstanton v
Huntingdon Town Reserves
St Neots Reserves v
Brampton Reserves
Monday 17 March
RESDIV ONE
St
Neots v S/L Corby
Tuesday 18 March
League KO Cup Semi
Final
Blackstones v Desborough
PREMIER DIVISION
RESDIV ONE
Deeping v St
Ives Raunds v Yaxley
N.Spencer v St Neots
Woodford v Bugbrooke
S/L
Corby v Cogenhoe
DIVISION ONE
RESDIV TWO
Rushden/Higham v Peterborough
NS Buckingham v Wellingborough
St Ives
v Wootton
Biggleswade Knock Out
Cup Quarter Final
Caldecote v Potton
Reserves (to be played at Potton)
Wednesday 19 March
DIVISION ONE
RESDIV ONE
Buckingham v Daventry
Town Desborough v Deeping
N.Spencer v
Whitworths
RESDIV TWO
Thrapston v
Rushden/Higham
Saturday 22 March
PREMIER DIVISION
RESDIV ONE
Boston
v AFC Kempston
Blackstones v Sileby
Cogenhoe v Newport
Pagnell
Bourne v Stotfold
Holbeach v Stotfold
Daventry United v
Cogenhoe
Long Buckby v Blackstones
Deeping v Woodford
N.Spencer v
Wellingborough
Olney v Bugbrooke
Raunds v Potton
Whitworths v S/L
Corby
St Ives v Yaxley
Yaxley v St
Neots
St Neots v
Sleaford
S/L Corby v
Bourne
Wootton v
Desborough
DIVISION ONE
RESDIV TWO
Buckingham v Thrapston
AFC Kempston v Wootton
Bugbrooke v Rushden/Higham
Daventry Town v Burton PW
Burton PW v Daventry
United R.Corinthians v Huntingdon
Eynesbury v
Olney Rushden/Higham v Peterborough NS
Irchester v
R.Corinthians Thrapston v Eynesbury
ON Chenecks v
Huntingdon Wellingborough v Potton
Sileby v
Whitworths
Peterborough NS v Daventry
Town
Monday 24 March (Easter Monday)
PREMIER DIVISION
Blackstones v Deeping
Boston v Holbeach
Bourne v Sleaford
Desborough v S/L Corby
Long Buckby v Newport
Pagnell (3.00)
N.Spencer v Cogenhoe
(3.00)
Raunds v
Wellingborough
St Ives v St Neots
Stotfold v Potton
Wootton v AFC
Kempston (11.30)
DIVISION ONE
Buckingham
v Olney
Daventry Town
v Daventry United
Huntingdon v Eynesbury
Irchester v
Whitworths (11.00)
ON Chenecks v Bugbrooke
R.Corinthians v Sileby
Rushden/Higham v Burton PW
Thrapston v
Peterborough NS (11.00)